Психологічна служба району

Факультативні курси, спецкурси для працівників психологічної служби та інших педагогічних працівників

Соціально-психологічна служба діє з метою збільшення ефективності освітнього процесу, своєчасного виявлення труднощів, проблем та умов індивідуального розвитку особистості, корекції міжособистісних стосунків усіх учасників педагогічного процесу, профілактики відхилень в індивідуальному розвитку та поведінці.

Основною метою діяльності психологічної служби є:

• вдосконалення системи організації діяльності служби практичної та соціальної роботи;

• поглиблення методичної бази, узагальнення та поширення досвіду роботи практичних психологів та соціальних педагогів;

• забезпечення оптимальних соціально-психологічних умов для розвитку особистості вихованців, підвищення психологічної культури та надання психологічної допомоги всім учасникам навчально-виховного процесу.

Основні завдання діяльності служби:

1. Організація, координація та методичне забезпечення діяльності працівників соціально-психологічної служби закладів освіти району.

2. Сприяння професійному зростанню практичних психологів, соціальних педагогів.

3. Вивчення та узагальнення провідного досвіду практичних психологів та соціальних педагогів.

4. Психологічний супровід роботи з обдарованими дітьми.

5. Спрямування організації виховної роботи на соціально-психологічну профілактику негативних явищ в учнівському середовищі, превентивну освіту, профілактику девіантної та ризикованої поведінки дітей.

Задачі:

1. Підвищення ефективності діяльності шкільних психологів і соціальних педагогів у закладах загальної середньої освіти.

2. Діагностика особистісного розвитку, ціннісних орієнтацій та соціального статусу учнів, виявлення творчих здібностей, вад і проблем соціального розвитку дитини.

3. Формування особистості випускника: Суспільно-громадського досвіду, національної самосвідомості; розвиток, стимуляція та реалізація творчого потенціалу.

4. Впровадження в практику методик з профілактики суїцидальної поведінки, стресів, комп’ютерної залежності; попередження насильства в школі та сім’ї, найгірших форм праці; розробка профілактичних та корекційних програм у роботі з дітьми-інвалідами.

/Files/images/mts/image-0-02-05-4317437fa6d6d8e4723106fbc55871832ebea007d53c89c3ecd323b49527c479-V.jpg

Рішення колегії Департаменту науки і освіти

Лист Міністерства освіти і науки України від 28.07.2017 № 1/9-414 "Про забезпеченість психологічної служби системи освіти України та пріорітетні напрямки діяльності у 2017-2018 навчальному році"

Про забезпечення навчальних закладівпрактичними психологами і соціальнимипедагогами та організацію у 2016-2017 н. р.належного психологічного супроводуучасників навчально-виховного процесу

Кiлькiсть переглядiв: 1032