Навчальний рік у загальноосвітніх навчальних закладах завершиться 27 травня

Навчальний рік у загальноосвітніх навчальних закладах завершиться 27 травня

Цього ж дня відбудуться всі урочистості - останній дзвоник, вручення атестатів випускникам.

"Неофіційну частину" - випускні бали - планують провести орієнтовно 28 травня. Щоправда, це питання - вже "головний біль" батьків, а не школи.

Шкільні іспити, цього року відбуватимуться у формі контрольних робіт (за завданнями, які підготувало Міністерство освіти і науки України).

Обов'язковою для всіх буде українська мова, учні "математичних" та універсальних класів складатимуть математику, "гуманітарії" - історію України. Третю контрольну учень має право вибрати на власний розсуд.

2 червня, коли почнеться Зовнішнє незалежне оцінювання, на пункти тестування прийдуть уже не учні, а абітурієнти, які повністю пройшли курс середньої школи, що буде засвідчено атестатом про повну загальну середню освіту.

До 18-ї години 31 березня триває реєстрація на ЗНО. "Після 18-ї години 31 березня ніхто вже не зможе зареєструватися.

Випускники, яким 16 років виповнилося до 15 грудня, реєструються за паспортом. Народжені після 15 грудня можуть реєструватися за свідоцтвом про народження".

Спробувало врегулювати Міністерство освіти і болюче питання із пільговиками.

По-перше, абітурієнт отримує свою пільгу лише на спеціальності, куди подав оригінал документів.

По-друге, кожен вищий навчальний заклад має право на свій розсуд встановлювати квоти для пільговиків (і погоджувати цифру у міністерстві). Мінімальна квота - не менше 25 відсотків від обсягу держзамовлення.

Першочергово зарахують (при однаковому конкурсному балі) учнів-членів Малої академії наук, які стали призерами ІІІ етапу Всеукраїнських конкурсів-захистів науково-дослідних робіт. Щоправда, пільгу вони отримають лише тоді, якщо вибрали спеціальності, де профільним є "призовий" предмет.

"Минулого року у вузи, підпорядковані Міністерству освіти та науки України, за пільгами вступили 12 тисяч 192 пільговики. Це із 269,2 тисячі вступників. Це 4,5 відсотка.
Кiлькiсть переглядiв: 67